Asociace pro využití tepelných čerpadel bojuje za snížení nákladů majitelů tepelných čerpadel na elektřinu

sociace pro využití tepelných čerpadel (AVTČ) se aktivně obrací na Energetický regulační úřad (ERÚ) kvůli nárůstu cen elektřiny pro majitele tepelných čerpadel. V posledních třech měsících AVTČ obdržela více než padesát dotazů ohledně nového přístupu státu, který způsobil zvýšení poplatků za regulovanou složku elektřiny právě majitelům těchto zařízení. ERÚ zatím na námitky neposkytuje odpovědi, což u některých může zvyšovat obavy o budoucnost této úsporné technologie. AVTČ prosazuje 50% odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje pro ty, kdo do úspor investovali, a zvýhodnění sazby d57D pro majitele tepelných čerpadel.

Předseda AVTČ Radek Červín upozorňuje na negativní dopady nového přístupu ERÚ, který nejvíce zasahuje ty, kteří investují do obnovitelných zdrojů. AVTČ spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu nyní usilují o jednání s ERÚ s cílem zmírnit dopady aktuální cenové politiky. Zároveň AVTČ intenzivně komunikuje s majiteli tepelných čerpadel, aby napravila nedostatky v jejich informovanosti o provozních nákladech a výhodách této technologie. Navzdory aktuálním obtížím AVTČ trvá na tom, že tepelná čerpadla jsou stále výhodnější než plynové zdroje vytápění, a klade důraz na obnovu výhodných sazeb.


Více zdroj: 19.2. 2024, https://www.avtc.cz/?page=240.avtc-a-ministerstvo-prumyslu-se-spolecne-obraci-na-eru-majitele-tepelnych-cerpadel-nemohou-doplacet-za-chyby-ostatnich

tepelna cerpadla setri elektrinu