Nečekejte na dodání tepelného čerpadla – začněte s přípravami ihned!

V současné době roste enormně zájem o tepelná čerpadla kvůli obavám o dodávky plynu. Nicméně čekací doba na montážní kapacity a doba dodání samotného tepelného čerpadla se dnes pohybují od 6 do 12 měsíců. Taktéž se zvyšuje zájem o dotace.

Vy však nemusíte čekat až vám dodají tepelné čerpadlo, které aktuálně není skladem. Můžete mít zatím vše připravené! S předstihem se dá objednat projekt včetně všech povolení pro tepelné čerpadlo. S předstihem se dá zažádat o dotaci a s předstihem si můžete v podstatě zařídit celý primární okruh pro tepelné čerpadlo (zemní kolektor nebo vrt). Po dodání tepelného čerpadla už stačí jen jeho instalace, která většinou nezabere více než den.

Příprava plošného kolektoru pro tepelné čerpadlo

Např. předběžnou přípravu venkovní částí pro tepelné čerpadlo země – voda (primární okruh), tzv. plošný zemní kolektor je dokonce optimální řešit s předstihem. Zemina kolem kolektoru si přes léto pěkně „sedne“ a kolektor po připojení tepelného čerpadla poběží již v první zimě lépe. Tepelné čerpadlo, jakožto strojovou jednotku už stačí jen napojit.

Buďte připravení na zimu — uteče to jako voda!

Současnou situaci výstižně popisuje reportáž České televize.

doba dodání tepelného čerpadla