Nově zrekonstruovaný hotel InterContinental bude vytápět geotermálními vrty

Skvost vrcholné evropské brutalistní architektury, pražský hotel InterContinental, v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Stejně jako dříve, tak i po této rekonstrukci by měl hotel svým hostům nabídnout 350 pokojů včetně restaurací. Stavba z přelomu 60. a 70. let minulého století byla ve velmi žalostném stavu, a proto se se musí dělat úplně nově téměř vše. Nicméně autoři obnovy hotelu se snaží udržet původní styl budovy a zachránit, co se dá. Autorem této celé architektonické vize je architekt Marek Tichý ze studia TaK Architects.

Kromě zachování mnoha původních prvků zde ale budou dosazeny také moderní pokrokové technologie šetrné k životnímu prostředí. „Konvenční zdroje vytápění a chladu jsme se snažili nahradit zdroji obnovitelnými,“ tvrdí Marek Tichý. Součástí této moderní energetické koncepce bude samozřejmě i kaskáda tepelných čerpadel země-voda napojená na pole třiceti geotermálních vrtů. Hotel bude také schopen využívat zpětně odpadní teplo z užitkové vody z pokojů, wellnessu a ostatních hotelových provozů.

Více o hotelu v tomto článku…


Zdroj: 26.10. 2022, Klára Čikarová, https://forbes.cz/mezi-lesenim-se-vraci-brutalistni-skvost-podivejte-se-jak-probiha-rekonstrukce-hotelu-intercontinental/

Hotel InterContinental a tepelná čerpadla s geotermálními vrty
Zdroj: wikipedia.org