Český Master Therm představil světově unikátní tepelné čerpadlo země-voda s chladivem R290

AquaMaster 17 Inverter Combi P je jedno z pouhých dvou čerpadel země-voda pro rodinné domy na světě, které využívá ekologické chladivo R290. Díky použití pouhých 150 gramů chladiva je připraveno na montáž do vnitřních prostor bez potřeby dalších opatření.

Jde o řešení, které je výslednicí zcela unikátního českého know-how. Tepelné čerpadlo AquaMaster 17 Inverter Combi P je navrženo pro nízkoenergetické rodinné domy a nabízí výkon až 6 kW. Díky kompaktní konstrukci zabírá pouze 0,3 m². Je ideální pro instalace v prostorově omezených podmínkách, typicky malých technických místnostech. Jednotka je vybavena integrovaným nerezovým zásobníkem na teplou vodu o objemu 150 litrů, což zajišťuje teplotu topné vody až 75 °C čistě z kompresoru bez potřeby dohřívání.

AquaMaster 17 Inverter Combi P se vyznačuje mimořádnou tichostí, podobnou úrovni běžné ledničky. Nabízí také možnost pasivního chlazení a integraci do chytré domácnosti s připojením k internetu a nepřetržitým monitoringem provozu. Díky komunikaci s FV střídačem a bateriemi lze toto čerpadlo zapojit do Smart Gridu. Bezpečnost je zajištěna integrovaným detektorem úniku chladiva a automatickým vypnutím jednotky. Díky minimálnímu objemu chladiva není v technické místnosti potřeba odvětrávání.

Vojtěch Formánek, zástupce společnosti Master Therm, zdůrazňuje, že i přes vyšší investiční náklady jsou tepelná čerpadla země-voda i podle nezávislých studií dlouhodobě nejúspornější a nejekologičtější variantou vytápění a chlazení. V západní Evropě mají tyto systémy výraznější podíl oproti Česku, kde dominují čerpadla vzduch-voda. Master Therm se proto zvyšuje povědomí o výhodách tepelných čerpadel země-voda prostřednictvím propagace a edukace trhu.

AquaMaster Inverter Combi P je důkazem toho, že investice do této technologie se může rychle vrátit, zejména s ohledem na státní ekologické dotace a vysokou účinnost.

Tepelné čerpadlo země-voda AquaMaster 17 Inverter Combi P

Tepelné čerpadlo země-voda AquaMaster 17 Inverter Combi P
Zdroj: Master Therm tepelná čerpadla, s. r. o.


Více o výrobci: